exteriery a zahrady

Zahrada, terasa, fasáda, příjezdová cesta, chodníček, schody do domu, plot – vizitkou bydlení není jen dům, ale i jeho bezprostřední okolí. Realizace nového domu nebo rekonstrukce domu a interieru přímo úměrně souvisí také s rozhodnutím, jak zrekonstruovat nebo vytvořit funkční a estetické okolí domu jako ideálního prostředí pro relax či prezentaci.

Pojem zahradní architektura definuje soubor činností a architektonické tvorby, jejichž hlavním posláním je utváření formací z přírodních prvků při spolupůsobení výtvorů stavebně-technických a výtvarně-architektonických. Zahradní architektura je nejen uměleckým, ale i technickým a vědním oborem, jehož podstatou je práce s prostorem, terénem, rostlinným materiálem a doplňky. Je vědou, která pracuje se znalostmi mnoha oborů, zahrnuje poznatky věd: botanika, zahradnictví, výtvarné umění, architektura, průmyslový design, geologie, enviromentální psychologie, geografie a ekologie. Tak hovoří odborná literatura.

Při realizacích domů se řídíme pravidly. I zahrady a okolí domů, které jsou zpravidla chápány jako jakési otevřené letní obývací prostory, přímo navazující na interierové prostory, perfektně fungují, ctíme-li pravidla i zde.

Staňte se součástí starověké filozofie přírody.

Na terase, zahradě lze trávit většinu volného a dokonce i pracovního času. Nejsou výjimkami ti, kteří v útulném zahradním koutu pracují na svých laptopech či studují. Venkovní prostředí je ideální pro rodiny s dětmi – bazény, trampolíny, prolézačky .. stále oblíbenější jsou grilovací letní večery s přáteli a rodinou .. hitem zahrad bývají bylinkové zahrádky .. využití zahrad, teras a okolí domu nabízí mnoho variant a pro správnou funkci zahrady je nutné, aby všechny zájmové okruhy tvořily společně s vegetací a domem požadovanou symbiozu.

Fotogalerie