NEWS

+tapety

Tapety patří mezi tradiční bytové doplňky. Jejich počátky sahají do období 200 l p. n. l. do starověké Číny – tenoučký ozdobný papír se lepil na stěny, jednalo se o luxusní doplněk. Papírové tapety se do Evropy dostaly v 8. st. n. l. přes Arábii a Afriku. Jejich rozmach se datuje do Anglie 16. století, kdy se čínská tradice a evropská záliba v textilních a kožených tapisériích smísila a ve Francii se počalo s výrobou levnějších papírových tapet.

Současná nabídka na trhu zahrnuje obrovské množství tapet různého materiálu, vlastností a ceny. Papírový podklad mají tapety papírové, které řadíme mezi ty nejméně odolné a levné. Stejný podklad mají tapety vinylové, jejichž povrch je z vinylu – plastu, jsou omyvatelné. Velmi oblíbené jsou tapety vliesové, které mají podklad z netkané textilie – polyesterová a celulozová vlákna. Tyto se oproti papírovým velmi dobře lepí i odstraňují. Luxusní jsou tapety textilní, realizace z těchto tapet provádějí specialisté. Moderní jsou také fototapety a designové samolepy.

+textil

Textil plní v interieru důležitou úlohu. Vhodně doplňuje zvolený styl, funkčně zatepluje, vytváří barevnou atmosféru, pohlcuje hluk, prach, zajišťuje estetickou pohledovou bariéru a pocit útulnosti a zabydlenosti. Textilem rozumíme záclony, závěsy, římské a látkové rolety, panelové stěny, potahy čalouněného nábytku, povlečení, ubrusy, prostírání a koberce.

+exotické dřeviny

Exotické dřeviny se v interieru i v exterieru využívají stále více. Kromě toho, že se stále jedná o originální materiál, nespornou výhodou je odolnost a snadná údržba. Z těchto dřevin vyrábíme interiérový i exteriérový nábytek, obkládají se jím stěny i stropy, báječně se hodí na podlahy, na terasy i do koupelen.

Exotické dřeviny vynikají tvrdostí, stabilitou – nepodléhají tolik změnám, nekroutí se, nesesychají. Některé jsou výborně odolné vůči vodě – např. teak, merbau, iroko a tauari. Při výběru dřeva zkoumáme také jeho pružnost, zda při změně teploty nebo vlhkosti sesychá nebo bobtná. Do koupelen se tak nehodí např. oliva či kempas. Mezi populární exotické dřevo patří wenge, cumaru, bambus, jatoba.

+fotografie

Fotografie jsou skvělým doplňkem interiéru. Černobílé, barevné, umělecké, v bílém, v černém rámu, bez rámu, jednotlivě, v kompozici, velkoformátové .. Hravý, originální nebo dokonce luxusní doplněk interiéru.

+svítidla

Kvalitní interiérové osvětlení má přímý vliv na naši pohodu v interiéru. Ať už se jedná o fyzické či psychické rozpoložení, schopnost soustředit se, regenerovat. Dlouhodobé neřešení nedostatečného osvětlení nebo chybný výběr osvětlení v návaznosti na spektrální složení světla, může vést k přechodnému nebo trvalému poškození zdraví. Výběr svítidel bychom měli tedy podřídit nejen ceně a designu, ale také účelu – zajištění vhodného a dostatečného osvětlení daného prostoru.

V interiéru se dají se světlem tvořit přímo zázraky. Záleží nejen na svítidlech, ale i na jejich rozmístění. Volba vhodného osvětlení je pro atmosféru interiéru velmi důležitá.

+dekorace

Dekorování interiérů je závěrečnou tečkou realizace interiérů. Odměnou za kvalitní práci architekta/designera je perfektně dotažený počáteční záměr stylizace interieru. Dekorační vázy, mísy, sklo, sochy, hodiny, zrcadla, obrazy, květiny spoluvytvářejí zajímavé barevné akcenty, které navozují nejen atmosféru, ale dokáží interier oživit.