materiály

Konstrukce a materiály, jsou-li správně architektem/designerem uchopeny, zásadně ovlivňují celkovou atmosféru interieru, jeho funkčnost a ergonomii a současně jsou výrazovým architektonických prvkem. Konstrukce a materiály ovlivňují nejen estetiku, ale také životnost – trvanlivost a požadovanou funkčnost.

Základními materiály, které jsou v interierech využívány:

dřevo, desky na bázi dřeva, lamináty, přírodní kámen, umělý kámen, plexisklo, sklo, drátosklo, zrcadla, luxfery, kovy, keramika, beton. Tyto skupiny materiálů v sobě zahrnují další – nám obecně známé materiály, např. do skupiny kovů patří tyto oblíbené: nerezová ocel, chrom, hliník,litina, kovářská ocel .. skupina sklo zahrnuje např. tyto: kalené sklo, matované mléčné sklo, antireflexní, smaltované, lakované, lepené, samostatnou položkou je designové sklo – grafosklo .. skupina přírodní kámen zahrnuje např. tyto: vápenec, čedič, žula, pískovec, mramor ..

Každý materiál má svá specifika, která je předurčují k různým účelům použití. Dodržování a znalost vlastností materiálů jsou základním předpokladem pro jejich správné estetické a funkční užití v interieru. Na trhu se objevují nové a nové nekonvenční a alternativní materiály. Jejich použití se nebráníme, vznik dalších, nových materiálů vítáme, pakliže si ověříme jejich kvalitu a funkčnost.

Fotogalerie